מילוי-קמטים

העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים בפנים – מידע כללי

טבעם של קמטים בעור הפנים  לגדול ולהעמיק ואם לא נעשה משהו בעניין הם לא ייעלמו מעצמם!

קיימות שיטות העלמת קמטים שונות והנפוצה והיעילה ביותר הינה שיטת טיפול בקמטים באמצעות מילוי קמטים בחומרי מילוי על ידי הזרקות ישירות לקמטים עצמם.

אובדן חומרים טבעיים בגופינו  שתפקידם לשמר את העור, חשיפת עור הפנים לקרני השמש, השפעת כוח הכבידה, עישון, זיהום אוויר ותנועות הפנים החוזרות ונשנות גורמות במשך הזמן לרקמות הפנים לאבד מגמישותן ומיעילותן ולהיווצרות קמטי העור.

הליך מילוי קמטים נחשב להליך רפואי לכל דבר ועניין והוא מאפשר להילחם בתופעות שנמנו לעיל תוך קבלת תוצאות מרשימות של מראה פנים מתוח וצעיר יותר.

בעבר היה מקובל לטפל בקמטי הפנים באמצעות ניתוחים  או קילוף העור באמצעות פילינג אך היום יותר ויותר גברים ונשים מעדיפים לבצע העלמת קמטים ע"י מילוי קמטים באמצעות הזרקה של חומרי מילוי שפותחו במיוחד למטרת העלמת קמטים.

טיפולי העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים מתמקדים בקמטים עצמם ואינם פוגעים כלל ברקמות הבריאות שבעור.

טיפול מילוי קמטים אינו מצריך זמן מנוחה, החלמה או התאוששות. ההחלמה היא מידית וניתן לחזור מיד לאחר הטיפול לשגרת היום.

העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים יעילה לתקופה של כשנה עד שנה וחצי. לאחר תקופה זו יש לחזור על הטיפול כדי לשמור על התוצאות.

הליך טיפול בקמטים באמצעות הזרקת חומרי מילוי קמטים בפנים

ההליך של טיפול בקמטים מתבצע ע"י רופא מומחה רפואה אסתטית בחדר טיפולים. הטיפול הוא קצר מאד וברוב המקרים נמשך כ-10-20 דקות. במקרים בהם מטופלים מספר קמטים בטיפול אחד, ימשך הטיפול זמן ארוך יותר אך לא יותר מחצי שעה.

אזור הטיפול ינוקה ע"י אלכוהול ולאחר שהוא מתאדה מורחים משחה לאלחוש כאבים על אזור הטיפול (בדרך כלל מסוג אמלה)  או מזריקים זריקת הרדמה מקומית לאזור המטופל. חומרי המילוי החדישים מכילים ברוב המקרים כבר חומרי הרדמה ולכן במקרה כזה לא יורדם המקום לפני הטיפול. הרופא המטפל יבחר בחומר המילוי המתאים ואת המינון המתאים על פי ניסיונו ויזריק את החומר באזור הקמט.

יש לערוך ביקורת אצל הרופא המטפל לאחר מספר ימים.

יתרונות העלמת קמטים באמצעות הזרקת חומרי מילוי קמטים

 • טיפול מילוי קמטים מטשטש ומעלים קמטים
 • טיפול מילוי קמטים בפנים מחליק את העור ומעניק מראה צעיר ורענן
 • טיפולי מילוי קמטים  אינם זקוקים להכנה מיוחדת
 • טיפול מילוי קמטים מבוצע ללא הרדמה או בהרדמה מקומית לנשים רגישות מאד
 • הזרקות מילוי קמטים אינן פולשניות
 • טיפולי העלמת קמטים באמצעות מילוי קמטים אינם מסוכנים כלל
 • טיפול מילוי קמטים אורך מספר דקות בלבד
 • חזרה לשגרת היום מיד לאחר הטיפול
 • אין צורך בזמן מנוחה, התאוששות או החלמה לאחר טיפול בקמטים
 • תוצאות מרשימות של טיפול בקמטים נראות כבר לאחר מספר ימים
 • טיפול בקמטים  אינו כואב מלבד העקצוץ של מחט המזרק שניתן להעלימו בעזרת משחת אלחוש
 • טיפולי העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים מתמקדים בקמטים עצמם ואינם פוגעים כלל ברקמות הבריאות שבעור

העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים לטווח ארוך

ישנם חומרי מילוי קמטים אשר נשארים בגוף לתקופה ארוכה מאד ולעיתים לצמיתות. חומרי מילוי קבועים אלו מוזרקים לעור והתוצאה המתקבלת היא העלמת קמטים לטווח ארוך מאד אך לא לכל החיים משום שהעור ממשיך להזדקן.

טיפולי העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים קבועים מבוצעים רק בקמטים המושפעים מכוח הכבידה כמו אלה הנמצאים בין האף לפה וסביב השפתיים  ולא בקמטי ההבעה כמו במצח או בצידי העיניים. בקמטי ההבעה מטפלים באמצעות שיתוק השרירים ע"י הזרקת בוטוקס.

החיסרון הבולט של טיפול בקמטים באמצעות חומרי מילוי קבועים נובע מחוסר היכולת לתקן הזרקות, בסכנת נדידה של החומר הקבוע וסכנת היווצרות עיוותים באזור ההזרקה לאחר תקופת זמן.

העלמת קמטים באמצעות חומרי מילוי קמטים זמניים

קיימים עשרות סוגים של חומרי מילוי קמטים זמניים  המבוססים על הזרקת חומצה היאלרונית שרובם דומים אחד לשני וההבדל העיקרי ביניהם נובע מייצורם ע"י חברות שונות.

להבדיל מחומרי המילוי הקבועים שהם סינטטיים, חומרי המילוי הזמניים המיוצרים במעבדות הינם טבעיים ודומים לחומרים הטבעיים המיוצרים בגופינו ולכן אינם גורמים לסיבוכים או אלרגיות והם נחשבים לחומרים ידידותיים ולכן מעדיפים רוב הפלסטיקאים מומחי רפואה  אסתטית להשתמש בו.

מלבד חומצה היאלרונית קיימים גם חומרי מילוי קמטים זמניים המבוססים על החומר קולגן.

טיפול בקמטים ע"י חומרי מילוי קמטים זמניים משפיע על הקמטים לתקופה של כשנה עד שנה וחצי ויתרונם הגדול נובע מכושר הספיגה שלהם שאינו משאיר סימנים ומבטיחותם של החומרים שאינם גורמים לסיבוכים בלתי הפיכים.

בחירת רופא מילוי קמטים | מילוי קמטים מחירים | השוואת מחירים ומרפאות

קביעת מיקום ומינון ההזרקה יכולים להתבצע בצורה מוצלחת רק ע"י רופא בעל ניסיון ומומחיות בתחום הזרקות מילוי קמטים.

הצלחת טיפול בקמטים  תלויה בזהות הרופא המטפל.

לצורך הצלחת טיפול בקמטים  יש לבחור אך ורק ברופא בעל ניסיון ומומחיות בתחום טיפולי קמטים באמצעות הזרקת חומרי מילוי קמטים  ורצוי מאד לבחור רופא בעל תעודה מטעם האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.