מה היתרון של טיפולי שיניים בלייזר

טיפול שיניים בלייזר לבעיות פה וחניכיים

יכולת הדיוק של מכשיר הלייזר מאפשרת טיפולי שיניים ברמה גבוהה בבעיות פה וחניכיים כמו: דלקות, זיהומים, נגעים, כיבים, כתמי פיגמנטציה ובעיות אסתטיות בשיניים.
בבעיות אלו ניתן להשתמש בקרני הלייזר לצורך עיצוב חניכיים חדש, הסרת רקמות פגועות וחיטוי האזור. לפעמים  ישנן דלקות ורקמות פגועות שקשה מאד להיפטר מהן באמצעות רפואת שיניים קונבנציונלית והתוצאה היא חזרה על הדלקת פעם אחר פעם.  טיפול שיניים בלייזר מאפשר טיפול יעיל בבעיות אלו בשל יכולת הדיוק של מכשיר הלייזר.

קרן הלייזר מאפשרת גם ביצוע ביופסיה בצורה מדויקת מאזורים בפה שקשה להגיע אליהם ברפואת שיניים קונבנציונלית.

טיפולי שורש בלייזר

טיפול שיניים בלייזר באזור שורש השן מאפשר לשדרג באופן מהותי את תוצאות הטיפול בשל היכולת של הלייזר לחטא את אזור הטיפול מחיידקים בצורה טובה יותר מהשיטות המקובלות בגלל יכולת הגישה הגבוהה של קרן הלייזר לאזורים שבדרך כלל קשה להגיע אליהם. בנוסף, החום המופק מקרני הלייזר עוזר בחיטוי האזור.

יעילותה הגבוהה מאד של קרן הלייזר בסגירת כלי דם מפחית באופן משמעותי את הסיכוי להתפתחות דימומים, זיהומים ודלקות.

למרות האמור לעיל, במקרים ששורשי השיניים עשויים מתעלות מפותלות ומפוצלות  גם לקרן הלייזר יקשה להגיע אליהן ואז יש צורך להשתמש בתמיסות היכולות להגיע גם לאזורים שהגישה אליהן קשה.

השתלת שיניים בלייזר

כמובן שלא ניתן לבצע את כל ההליך של השתלות שיניים באמצעות קרני לייזר אך בהחלט ניתן להשתמש בלייזר כטיפול תומך בטיפולי השתלת שיניים בלייזר ולביצוע חלק מהשלבים שיעזרו בהשתלות שתלים דנטליים.

טיפול שיניים בלייזר לבעיות עששת וסתימות

טיפולי שיניים בלייזר יעילים מאד גם בהכנת השן לפני מילויה בסתימה בדרך של הסרת חלקים פגומים בשן וחיטוי המקום לפני שמכניסים את הסתימה. הליכים אלו יעילים כמו המקדח החשמלי הסטנדרטי שמרעיש ומפחיד הרבה מטופלים אלא שהלייזר עושה זאת באותה יעילות ובטיחות אך ללא הרעש המאיים המוכר לכולנו מהמקדחות החשמליות.

כמו כן יש לקרני הלייזר את היכולת ליצור קשר חזק יותר ועמיד יותר בין חומרי המילוי לבין השן ובכך להאריך באופן משמעותי את משך הזמן של תוצאות הטיפול.

במקרים שלקרן הלייזר אין גישה לשן הפגועה, ישתמש רופא שיניים במקדח חשמלי רגיל.
טיפול שיניים בלייזר טוב רק לסתימות לבנות שאינן מכילות מתכת. סתימות לבנות הן אסתטיות יותר אך מחזיקות פחות זמן מעמד . סתימות ממתכת יטופלו ללא לייזר.

טיפול הלבנת שיניים בלייזר

טיפולי שיניים בלייזר טובים גם לטיפולי הלבנת שיניים בלייזר. קרני הלייזר מזרזים את פעולת התמיסה שבעזרתה מלבינים שיניים ובכך מקצרים  את טיפול הלבנת שיניים ומספר הטיפולים קטן יותר.

יישור שיניים בלייזר

לא ניתן לבצע את כל ההליך של יישור שיניים באמצעות טיפולי שיניים בלייזר אך בהחלט ניתן להשתמש בלייזר כטיפול תומך וכהשלמה להליך יישור שיניים.

הליך יישור שיניים הוא הליך ארוך מאד הדורש פעמים רבות פעולות הכנה של הפה לקראתו. את מרבית פעולות ההכנה ניתן לבצע באמצעות קרני לייזר. השימוש בלייזר נעשה גם לאחר סיום טיפול יישור שיניים כטיפול משלים לאלו שנזקקים לו.

רפואת שיניים בלייזר לשיניים רגישות

טיפול שיניים בלייזר יעיל למטופלים בעלי שיניים רגישות. בטיפול זה מגנים על השן מתהליכים של ריקבון ומפחיתים את רגישות השיניים באמצעות ציפוי שיניים בחומר הנקרא פלואוריד אורגני.
רופאי שיניים רבים מאמינים שטיפולי  שיניים בלייזר מאריכים את תוצאות הטיפול ומשפרים אותו בעקבות החדרת הפלואוריד האורגני לשיניים.

היתרונות של טיפולי שיניים בלייזר

  • טיפול שיניים בלייזר הוא טיפול שקט. מתאים למי שרעש המקדחה החשמלי זורע בו פחד.
  • מאושר ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי – FDA   לטיפולי עששת וריקבון בשיניים.
  • קרני הלייזר ממקדים קרני אור שבאמצעותן ניתן לבצע משימות אותן קשה לבצע בדרכים הסטנדרטיות.
  • אין מגע פיזי עם אזור הטיפול הפגוע ולכן הכאבים מופחתים מאד בזמן הטיפול והצורך בהרדמה יורד באופן משמעותי.
  • רפואת שיניים בלייזר מאפשרת טיפולים קצרים הרבה יותר, מקטינה את מספר הטיפולים, מפחיתה את תחושת הכאב, מקצרת תהליכי החלמה  ובכך פוחת האפקט הטראומטי מטיפולי שיניים.
  • החיטוי באמצעות הלייזר מפחית את הסיכוי לזיהומים ומפחית את הצורך בטיפול אנטיביוטי ולפיכך הוא מתאים יותר לאוכלוסיות הרגישות לזיהומים כמו ילדים, קשישים ואנשים חולים.
  • טיפולי שיניים בלייזר מאפשרים שליטה טובה בדימומים באזורי הטיפול וצורך מופחת בשימוש בתפרים לסגירת האזור המטופל. דימומים מופחתים בטיפולי לייזר טובים במיוחד לחולי סכרת, לסובלים מבעיה בקרישת הדם ולנוטלים תרופות מדללות דם.