הסרת משקפיים הסרת משקפיים בלייזר הסרת משקפיים בלייזר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר
בדיקת עיניים לפני הסרת משקפיים בלייזר בדיקת עיניים בדיקת ראיה הסרת משקפיים הסרת משקפיים
אסתטיקה
אסתטיקס
מדריך טיפולי אסתטיקה ויופי
הסרת משקפיים בלייזר
צור קשר - 0548140556
המסת שומן בקור ללא ניתוח
העלמת ורידים סאן קליניק
סאן קליניק פטרת ציפורניים
מתיחת פנים בחוטים
בדיקת התאמה ב- Care Vision
הסרת משקפיים השוואת מחירים
הדגמת הליך ניתוח לאסיק באנימציה
מרפאות מומחים מומלצות

מה תקבלו לאחר הרישום בטופס?

  1. השוואה בין מרפאות מומחים הטובות והגדולות בישראל!
  2. ייעוץ ומידע מקסימלי!
  3. השוואת מחירים בין מרפאות!
  4. בחירת המכון הטוב ביותר!!
  5. בחירת הרופא הטוב ביותר!
  6. השוואת סוגי טיפולים!
  7. שירות מהדרגה הגבוהה ביותר!
  8. המחיר הזול ביותר!
  9. הכל בחינם וללא כל התחייבות!

 

 

 

אסתטיקה הסרת משקפיים בלייזר

אסתטיקה - הסרת משקפיים בלייזר

השוואת מחירים ומרפאות הסרת משקפיים בלייזר באזור מגוריכם

אינכם יודעים מהיכן להתחיל?

אפשרו לנו לעזור לכם!

השאירו פרטים בטופס שבעמוד זה ואנו נדאג להעביר את פנייתכם למרפאות מומחים רלוונטיות באזור מגוריכם לצורך השוואת מחירים או קבלת ייעוץ בחינם ללא כל התחייבות מצדכם.

השוואת מחירים

אמריקן לייזר הסרת משקפיים בלייזר

אמריקן לייזר פיתחה את שיטת הסרת משקפיים בלייזר הבטוחה ביותר תןך שמוש במכשיר האלגרטו הנחשב לבטוח והמדוייק ביותר בעולם ובעל הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ובשילוב חדרי טיפול משוכללים ביותר וצוות רפואי בעל נסיון רב שנים.

יתרונות אמריקן לייזר :

ליצירת קשר עם אמריקן לייזר השאירו פרטים בטופס שבעמוד זה.

השוואת מחירים הסרת משקפיים בלייזר

Care - הסרת משקפיים בלייזר

ליצירת קשר עם Care Laser השאירו פרטים בלחיצה על הקישור.

השוואת מחירים הסרת משקפיים בלייזר

אסותא אופטיק הסרת משקפיים בלייזר

מרפאות העיניים "אסותא אופטיק" פרוסות במרכזים הרפואיים של אסותא בכל רחבי הארץ.

אסותא אופטיק עושה שמוש במכשירים בעלי הטכנולוגיה החדשנית בעולם והמופעלים ע"י רופאי עיניים בכירים בעלי נסיון של אלפי מנותחי עיניים.

בדיקות התאמה מקיפות בחינם לכל מועמד!

ליצירת קשר עם אסותא אופטיק ליחצו על לוגו החברה. להשוואה בין מרפאות מובילות באזור מגוריכם השאירו פרטים בטופס שבעמוד זה!

השוואת מחירים הסרת משקפיים בלייזר

 

 

 

 

עדיין יש לכם משקפיים?

כל הזכויות שמורות ליורם חבר

טלפון: 0548140556

yoramhaver@gmail.com

צור קשר | תקנון אתר | מפת אתר

צור קשר - 0548140556

תקנון אתר

מפת אתר

 

מילון מונחים - הסרת משקפיים

מילון מונחים שלם – הסרת משקפיים בלייזר

 

 

מבנה העין

א

אינטראלייז (Intralase )מכשיר לייזר מתקדם לצורך יצירת חלון טיפולי בקרנית העין בצורה מדויקת ובטוחה. מאושר ע"י ה- FDA .

אינטראלאסיק - Intralasik שיטת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר מתקדמת ומדויקת שבה מבוצע כל ההליך ע"י קרן לייזר. בשיטה זו ניתן לטפל גם באנשים שלא היה ניתן לטפל בהם בעבר כגון: בעלי קרנית דקה, בעלי אישונים רחבים מהרגיל, הסובלים מאסטיגמטיזם גבוה או קוצר ראייה גבוה, בעלי עיניים שקועות ובעלי מפתח עין קטI . פתיחת החלון הטיפולי בניתוח אינטראלאסיק מבוצע במכשיר אינטרלייז.

אופטומטריסט – בעל מקצוע העוסק בבדיקת מערכת הראייה של העיניים. מאבחן סיבות אופטיות לליקויי ראייה. בדרך כלל משתמשים בתוצאות בדיקת האופטומטריסט לצורך התאמת משקפיים או עדשות מגע. במרפאות להסרת משקפיים מאבחן האופטומטריסט את מספר המשקפיים של המטופל באופן מדויק שעל פיו יותאם למטופל סוג ניתוח להסרת משקפיים ע"י המנתח.

אישון –Pupil – אישון הוא העיגול השחור במרכז העין המתכווץ ומתרחב כמו צמצם במצלמה כדי לווסת את עוצמת האור שתגיע לרשתית

אס.בי.קיי – SBK – טכנולוגיה מתקדמת להפרדת שכבה דקה משטח הפנים הקדמי של הקרנית. בטכנולוגיה זו משתמשים בניתוחי לייזר להסרת משקפיים SBK LASIK ו – LASIK Eye Q . הפרדת משטח קרנית דקה במיוחד בטכנולוגיית SBK יוצרת משטח טיפולי חלק ומדויק המתבטא באיכות ראייה משופרת וביציבות הקרנית לאחר הניתוח. שימור עובי הקרנית בטכנולוגיית SBK מאפשרת ניתוח להסרת משקפיים גם בקרניות דקות וגם במספרים גבוהים.

א.ס.א. – ASA   - (Advanced Surface Ablation)   - שיטת ניתוח להסרת משקפיים שבה אין חיתוך בקרנית אלא רק הסרת שכבת האפיתל באמצעות לייזר ללא מגע יד אדם. לאחר הסרת שכבת האפיתל בלייזר מבצעים תיקון ראייה במכשיר לייזר אחר.

אפיתל  - שכבת תאים דקה (העליונה ביותר על פני הקרנית) המגינה על הקרנית מחדירת חיידקים או ווירוסים לעין. בניתוחי לייזר להסרת משקפיים מהסוגים LASEK , PRK , ASA , מוסרת שכבת האפיתל בטכנולוגיות שונות על מנת לבצע את תיקון הראייה בקרנית

אורבסקאן -  Orbscan - מכשיר הנותן מידע מדויק אודות כל חלקי הקרנית, לרבות מבנה קדמי ואחורי, עובי ותמונה כללית שלה.

אסטגמטיזם – הפרעת ראייה הנגרמת מצורת הקרנית. צורת קרנית שאינה עגולה באופן מדויק תיצור תמונה עם שני מוקדים. קרנית בצורה אליפטית נקראת צילינדר. קרנית אליפטית עם צילינדר תגרום לאסטיגמטיזם שבה הראייה מטושטשת לרחוק ולקרוב. תופעת אסטיגמטיזם ניתנת לתיקון באמצעות ניתוח לייזר בעיניים להסרת משקפיים.

אורה – מכשיר ORA - מכשיר ייחודי שבאמצעותו  ניתן למדוד את  חוזק הקרנית, גמישותה ואת הלחץ התוך-עיני. מכשיר ה- ORA הוא כלי מפתח בזיהוי מחלת הגלאוקומה.

ב

בדיקת התאמה – כל מועמד לניתוח הסרת משקפיים בלייזר עובר בדיקת התאמה שבסופה יידע האם הוא מתאים לעבור את הניתוח ואיזה סוג ניתוח יתאים לו. בדיקת התאמה כוללת את הבדיקות הבאות: בדיקת עיניים מקיפה, בדיקת אופטומטריסט לקביעת מספר משקפיים מדויק, צילומי עיניים וקרנית, מדידת עובי קרנית ועוד.

בדיקת גודל אישונים (Pupillometry ) - בדיקת גודל האישון בתנאי תאורה שונים בעזרת טכנולוגיית אינפרא-אדום לצורך תכנון הטיפול.

בדיקת עין דומיננטית  נועדה לבדוק איזו עין היא דומיננטית או חזקה יותר אצל המטופל. קביעת עין דומיננטית הוא נתון חשוב ביותר בתכנון תיקוני ראייה בשיטת מונו-ויז'ן (MonoVision )

בדיקת רשתית - רופא עיניים מבצע בבדיקת התאמה המבוצעת לפני ניתוח לייזר בעיניים להסרת משקפיים הערכה של בריאות החלקים הפנימיים של העין עד לחלק האחורי ביותר שלה הנקרא רשתית.

ג

גלאוקומה – סוג של מחלה הפוגעת בעצב הראייה. גלאוקומה נגרמת בדרך כלל מלחץ תוך עיני גבוה כתוצאה מהפרעה בניקוז הנוזל התוך עיני הפוגע בעצב הראייה באופן הדרגתי ואיטי המתבטא מצמצום שדה הראייה. כאשר האבחון נעשה בשלבים המתקדמים של המחלה עלול הנזק לראייה להיות משמעותי ביותר ובלתי הפיך. למניעת המחלה יש לעבור בדיקת לחץ תוך עיני אצל רופא עיניים על בסיס תקופתי. טיפול תרופתי או כירורגי בזמן מונע ברוב המקרים את המשך התפתחות המחלה.

ד

דפיוטר – יחידת מידה המודדת את חוזק ריכוז האור של עדשות. דפיוטר שווה למינוס ההופכי למרחק המוקד של העדשה במטרים. במידת דפיוטר משתמשים לציון מספר העדשה של משקפיים או עדשות מגע. את הדפיוטר מסמנים כ-  ואת מרחק המוקד של כדשה כ- F . נוסחת הדפיוטר : D=1/-F .

דמעות - נוזל המופרש על-ידי בלוטות הדמעות בעיניים על מנת לשמור על ניקיון קדמת גלגל העין ולהעניק להן לחות. דמעות העין מכילות אנזים קוטל חיידקים.  הדמעות מכילות מרכיב מימי ומרכיב שומני, אשר מונע אידוי מהיר של החלק המימי.

ה

היפראופיה (הידועה גם בשם היפרמטרופיה) - רוחק ראיה – ראה הסבר בערך רוחק ראייה

היפרדות רשתית – ניתוק רשתית העין ממקומה הטבעי תוך היפרדות מהדופן הפנימי של גלגל העין וניתוק חלקי ממקורות אספקת החמצן וחילוף החומרים שלה. טיפול מאוחר בתופעה גורם נזק בלתי הפיך לראייה. ניתן להחזיר רשתית למקומה בניתוח.

ו

וויב לייט – WaveLight – חברה מגרמניה המייצרת את מכשירי הלייזר לתיקון ראייה המתקדמים מסוגם בעולם – אלגרטו 200 הרץ ואלגרטו 400 הרץ. מרפאות הסרת משקפיים בלייזר מובילות בישראל משתמשות במכשירי לייזר אלו.

וויבפרונט – WaveFront טכנולוגיה ייחודית למכשיר אלגרטו 400 הרץ המאפשרת אבחון וטיפול בליקויי ראייה שאינם ניתנים למדידה בדפיוטר. בדרך כלל ליקויי ראייה אלו קלים יותר מהפרעות הנגרמות על ידי אסטיגמטיזם או מספר.

ז

זגוגית – סוג של ג'ל שקוף הממלא את חלל העין מאחורי העדשה. ג'ל זה מחובר לרשתית העין המצפה את הדפנות הפנימיות של כדור העין. עם ההזדקנות מתכווץ הג'ל ונוצרים בו כיסים של נוזלים הגורמים לקילוף הג'ל והיפרדותו מהדפנות הפנימיות של העין. בדרך כלל מופיעה התופעה בשכיחות גבוהה לאחר גיל 65.

ח

חוש הראייהגוף האדם מורכב מחמישה חושים וחוש הראייה נחשב למורכב ביותר עם מספר יחידות שלכל אחת מהן תפקיד עצמאי במכלול השלם הבונה את יכולת הראייה.

חלון טיפולי – יצירת חלון טיפולי הנקרא גם  "מתלה"  לצורך תיקון ראייה בלייזר מבוצע במכשיר מיקרוקרטום או במכשיר לייזר ייעודי למטרה זו הנקרא  Intralase . הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ליצירת החלון הטיפולי נקראת SBK ובאמצעותה מפרידים בקרן לייזר שכבה דקה מאד בקרנית תוך קבלת משטח חלק ובאיכות הגבוהה ביותר.

ט

טופולייזר – טכנולוגיה הקיימת רק במכשיר אלגרטו המאפשרת טיפול בליקויי ראייה שהמשקפיים לא יכולות לתקן ונגרמות כתוצאה של קרנית שאינה סימטרית. חלק מליקויי ראייה אלה נגרמו מטיפולי הסרת משקפיים בלייזר שנעשו במכשירי לייזר מיושנים שבהם המערכת שעוקבת אחר העין לא היתה משוכללת מספיק. באמצעות טכנולוגיית טופולייזר ניתן לתקן את הטופוגרפיה של קרנית העין על פי צילומי הקרנית.

טיפות עיניים – משמשות כדרך הטובה ביותר למתן תרופות לחלקים הקדמיים של העין באופן ישיר. בניתוחי לייזר בעיניים להסרת משקפיים משתמשים במגוון טיפות עיניים כגון: טיפות להרדמה מקומית של העין, טיפות אנטיביוטיות, טיפות סטרואידים, טיפות עיניים תחליפי דמעות (דמעות מלאכותיות).

טרכומה – סוג של עכירות בקרנית העין הנגרמת מזיהום בלחמית הנובע מחיידק כלמידיה טרכומטיס. לטיפול בבעיה נזקקים לטיפול אנטיביוטי. חוסר טיפול גורם להצטלקות הלחמית הגורמת לעפעפיים לפנות כלפי פנים כך שריסי העין מגרדים את הקרנית.

י

ירוד – (קטרקט)  - מחלת עכירות בעדשת העין ההולכת ומחמירה וגורמת לירידה בראייה. ניתן לטפל בקטרקט ע"י ניתוח עיניים שבו מוציאים את העדשה הטבעית העכורה ובמקומה משתילים עדשה מלאכותית המחזירה את הראייה למצבה הקודם.

יובש בעיניים – הגורמים ליובש בעיניים יכולים להיות: שימוש תכוף וממושך בעדשות מגע, מחלות הפוגעות בבלוטות הדמעות וסיבות גנטיות שונות. יובש בעיניים מתרחש לעיתים גם  כתופעת לוואי זמנית כתוצאה של ניתוח עיניים בלייזר להסרת משקפיים. יובש בעניים מופיע גם לאחר עבודה ממושכת על מחשב כיוון שאנו מעפעפים פחות מול המחשב.

כ

כאב לאחר ניתוח הסרת משקפיים – כחלק מתהליך ההחלמה של ניתוח להסרת משקפיים ישנו כאב בעין. כאב זה הוא שכיח יותר בשיטות הסרת משקפיים שבהן אין חיתוך קרנית (שיטות ASA, PRK ,Lasek )אלא רק הסרת שכבת האפיתל הגורמת לכאבים עד לריפויו בתוך מספר ימים. כאב זה מלווה בקשיים בפתיחת העין ובנפיחות. ניתן להקל על הכאב באמצעות משככי כאבים. ניתוח בשיטת LASIK  אינו מלווה בכאב בכלל לאחר הניתוח.

ל

לאסיק  LASIK – שיטת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ללא כאב השכיחה ביותר שיתרונה הגדול נובע מההחלמה המידית וחזרה לשגרת היום באופן מלא כבר למחרת הניתוח. הניתוח מתבצע בשני שלבים כאשר בשלב הראשון מופרדת שכבה דקה מאד משטח הפנים הקדמי של הקרנית ובשלב השני מבצעים תיקון ראייה בלייזר ע"י שיוף הקרנית לשינוי קמירותה. בסיום תיקון הראייה בלייזר מוחזרת השכבה שהופרדה בשלב הראשון למקומה.

לאסק - LASEK – שיטת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. שיטת LASEK דומה לשיטת ניתוח PRK אלא שבשיטת LASEK שכבת האפיתל מקולפת ומוחזרת למקומה לאחר תיקון הראייה בלייזר.   זמן ההחלמה בשיטת לאסק ארוך יותר כיוון שריפוי האפיתל ממושך יותר ולכן גם הכאבים נמשכים זמן ארוך יותר.   

לחמית – רקמה העוטפת את גלגל העין ומצפה את החלק הפנימי של העפעפיים. הלחמית גובלת בקרנית ואינה מכסה אותה. רקמת הלחמית עשירה בכלי דם ויש לה תפקיד חשוב בשמירת הלחות שבעיניים.  דלקת בלחמית הנגרמת לרוב מווירוסים או מחיידקים מלווה בדרך כלל באדמומיות בעין, בהפרשות, בגרד ובקשיים בראייה.

ליטוש – (או שיוף) ליטוש הקרנית בניתוח להסרת משקפיים באמצעות קרן לייזר משנה את קימור הקרנית ואת האופטיקה שלה כדי שתתקבל בעין תמונה ברורה וחדה גם ללא משקפיים. איכות ודיוק  הליטוש משפיע ישירות על איכות הראייה. איכות הליטוש הטובה ביותר מושגת כיום במכשיר אלגרטו 400 הרץ של חברת WaveLight הגרמנית.

לנסמטר ((Lens meter )  - מדידה שנועדה לקבוע את המספרים הקיימים במשקפיים הנוכחיים שלכם.

מ

מולטיפוקל – עדשות משקפיים רב מוקדיות המאפשרות טווח ראייה גדול יותר לאנשים מעל גיל 45 המרכיבים משקפיים או עדשות מגע. לאחר גיל 45 מרגישים מרכיבי המשקפיים כי כבר אינם רואים טוב למרחקים קצרים. תופעה זו ידועה בשם זוקן ראייה (פרסביופיה). משקפיים מוליפוקליות משחררת את מרכיבי המשקפיים מהצורך להחזיק מספר זוגות משקפיים ולהחליף ביניהם בראייה לרחוק או לקרוב. בעזרת עדשות מולטיפוקל ניתן לראות לכל טווחי הראייה אך יש צורך בזמן הסתגלות אליהן בשל השינויים בפוקוס למרחקים שונים. כיום ישנם פתרונות בלייזר המחליפים את הצורך במשקפי מולטיפוקל ע"י ניתוח להסרת משקפיים מולטיפוקל.

מונוויז'ן - Monovision תיקון ראייה בלייזר לנזקקים למשקפי מולטיפוקל. בטכניקה זו מבצעים תיקון ראייה בעין אחת לרחוק ובעין השנייה  לקרוב. לאחר ההסתגלות לתיקון ראייה זה מתרגם המוח את התיקון לתמונה ברורה לכל המרחקים. טיפול מונוויז'ן מהווה פתרון יעיל ונוח מאד למרכיבי משקפיים מעל גיל 45. כיום ישנם טיפולים מתקדמים יותר מטיפול זה כגון טיפול במכשיר לייזר אלגרטו 400 הנקרא טיפול iQ-MV במרפאת iClinic .

מנורת סדק (Slit Lamp )  בדיקה המבוצעת בעזרת מיקרוסקופ מיוחד ואלומת אור צרה שבה בודקים ביסודיות ותחת הגדלה את חלקי העין השונים: קרנית, לחמית, קשתית, עדשה וחלקים פנימיים נוספים

מיופיה  - קוצר ראייה – ראה הסבר על מיופיה בערך קוצר ראייה

מקולה - מקולה היא מרכז הראייה הנמצאת באמצע הרשתית. קוטר המקולה הוא מילימטר אחד בלבד ומרוכזים בתוכה מליוני תאים קולטני אור הנקראים מדוכים שגודל צפיפותם משפיעה ישירות על חדות הראייה (כמו פיקסלים במצלמה). רגישות המדוכים לאורכי גל שונים (לצבעים שונים) משפיעה על ראיית הצבעים.  שילוב בין עוצמות הקליטה בתאים סמוכים יוצר אפשרות לראיית צבעים שונים בגוונים שונים.

נ

ניוון רשתית (AMD ) – מחלה המושפעת מתהליכי ניוון שונים במקולה (מרכז הראיה בעין). אזור המקולה מאפשר את חדות הראייה לצרכים השונים. מחלת ניוון רשתית מהווה את הסיבה העיקרית בעולם המערבי לאבדן הראייה בגילאים המבוגרים.

נוירוויז'ן – שיטת טיפול ללא ניתוח בעין עצלה. בבסיס הרעיון משפרים את הראייה ע"י גירוי חזותי והפעלת מערכת עיבוד התמונה במוח. השיטה טובה גם למבוגרים.

ס

סטרומה –  שכבת הקרנית העיקרית שעליה מבצעים את תיקון הראייה בלייזר בניתוח להסרת משקפיים ע"י שינוי קמירותה. שכבת הסטרומה היא רקמה חזקה מאד הבנויה בעיקר מסיבי קולגן חזקים ביותר.

סיבוכים – סיבוכים בניתוח הסרת משקפיים בלייזר הופכים להיות יותר ויותר נדירים בימנו בעיקר בשל הטכנולוגיה המתקדמת המשלבת אמצעי בטיחות על מנת למנוע סיבוכים. עם זאת עדיין קיימים מספר סיבוכים אפשריים שעל רובם ניתן להתגבר ללא נזקים לראייה.

סיוגרן – תסמונת עין יבשה – יובש קשה בקרנית ולחמית העין המשולב לעיתים עם מחלות אוטואימוניות שבהן תוקפת המערכת החיסונית את בלוטות הדמעות והרוק ומפחיתה באופן משמעותי  הפרשות אלה.

סיריוס – Sirius – מכשיר מתקדם המספק מידע רב היקף על הקרנית כגון: מבנה קרנית קדמית ואחורית, עובי קרנית ועוד. המכשיר מסוגל לזהות קרניות בריאות המתאימות לניתוח הסרת משקפיים וכאלה שאינן תקינות ואינן מתאימות לניתוח.

ע

עדשה – עדשת העין נמצאת מאחורי האישון ותפקידה ליצור תמונה ברורה ע"י שינוי הפוקוס בהתאם לאובייקט שאליו מביטים ולמרחק שאליו מתמקדים  ללא שינוי פוקוס הראייה על ידי העדשה בהתאם למרחק.  מי שרואה טוב לרוחק יראה מטושטש ככל שהאובייקט יתקרב אליו.

עיוורון צבעיםהפרעה שאינה נדירה כל כך המתבטאת בליקוי בהבחנה בין צבעים. העין רגישה לשלשה צבעים בשל הימצאות 3 סוגי קנים שכל אחד מהם רגיש לאחד מהצבעים: אדום כחול וירוק. כאשר אדם אינו מסוגל לראות את אחד הצבעים הבסיסיים, הוא לא יוכל לראות גם את כל הצבעים הנוצרים מההרכב של אותו הצבע עם שני הצבעים הבסיסיים האחרים וכתוצאה מכך ייווצר בלבול בגוונים שהעין רואה.

עין עצלה – אמבליופיהעין בריאה שאינה מצליחה לראות בחדות מספקת. הסיבות לאיכות ראייה ירודה בעין אחת או בשתיהן: קטרקט מולד, פזילה, צניחת עפעף מולדת, צלקת בקרנית העין, גורמים שונים החוסמים את ציר הראייה. הטיפול עד גיל 6 נחשב ליעיל ביותר והוא נעשה ע"י כיסוי העין שרואה טוב ברטייה למספר שבועות וביצוע תרגולים לעין העצלה. אצל בוגרים או מבוגרים ניתן לטפל בעין עצלה על ידי תרגילים מונחים.

עצב הראייה1.2 מליון סיבי תאי גלגליון ברשתית העין המובילים את המידע המגיע מרשתית העין אל המוח  ושם מתבצע עיבוד התמונה הסופי המתקבלת מהעין.

פ

פי אר קיי – PRK  - שיטת ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ללא חיתוך קרנית. בשיטה זו שיוף הקרנית באמצעות קרן לייזר נעשית על השטח הקדמי של הקרנית (ולא בעומקה כמו בניתוח לאסיק). בשיטת , PRK לפני תיקון הראייה במכשיר לייזר מסירים מעל פני הקרנית שכבת תאים דקה הנקראת אפיתל.

פכימטריה – בדיקת עובי קרנית (Pachymetry ) - מכשיר פכימטריה הוא מכשיר אולטרא-סוני המודד את עובי הקרנית. חשיבות עובי הקרנית היא עליונה בבדיקת התאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

פרסביופיה-  זוקן ראייה – תופעה המופיעה אצל כל אדם לאחר גיל 40 שבה מאבדים את הפוקוס הדינמי של העדשה כתוצאה מאבוד גמישותה. התופעה מתבטאת בקשיים בראייה לקרוב ובצורך להרכיב משקפיים לקרוב. אנשים בעלי קוצר ראייה מוצאים עצמם קוראים ללא משקפיים. בימנו קיימים דרכי טיפול בראיה לקרוב כאשר משלבים בו תיקון ראייה לרחוק במטופלים מעל גיל 40 ( הסרת משקפיים LASIK IQ-MV  או הסרת משקפיים פרסבי לאסיק)

פרסבילאסיק - Presby LASIK – שיטת ניתוח להסרת משקפי קריאה שבה קרן לייזר מלטשת ליטוש מולטיפוקלי בקרנית ובכך מוחזרת לעין יכולת הראייה המולטיפוקאלית לכל טווחי הראייה.

צ

צילינדר – סוג של ליקוי ראייה הנובע מצורת משטח הקרנית. כאשר הראייה מושלמת צורת הקרנית תהייה משטח כדורי מושלם. כאשר צורת הקרנית אליפטית (האורך יותר שטוח מהרוחב) יתמקדו קרני האור בשני מוקדים שונים ולכן הראייה לא תהייה ברורה. ליקוי ראייה הנגרם מצילינדר נקרא אסטיגמטיזם. ניתן לפתור את בעיית הצילינדר באמצעות ניתוח לתיקון הראייה בלייזר שבו מעוצב משטח הקרנית מחדש.

ק

קוצר ראייה – מיופיה (Myopia )  - קוצר ראייה הוא סוג של ליקוי ראייה הגורם לראייה מטושטשת לרחוק. כאשר הראייה תקינה לחלוטין, יתרכזו קרני האור על רשתית העין ותתקבל תמונה חדה. במצב של קוצר ראייה, העין ארוכה ביחס לקמירות הקרנית ואז תתקבל התמונה לפני הרשתית וכאשר קרני אור מגיעות לרשתית הן מתפזרות שוב פעם ואז התמונה נראית מטושטשת. ככל שהאובייקט יתרחק מהעין כך הוא ייראה מטושטש יותר. אנשים בעלי קוצר ראייה רואים טוב מקרוב.

קרנית – רקמה שקופה בקדמת העין המספקת את רוב כוח מרכוז קרני האור אל תוך העין, כ- 44 דפיוטר. טווח תקין של מיקוד קרני האור של הקרנית נע בין 39 דפיוטר ועד 49 דפיוטר. כוח מיקוד זה תלוי בקמירות של הקרנית. ככל שהקמירות עולה כך עולה גם כוח המיקוד. כוח מיקוד שונה מהממוצע הוא סיבה לתמונה שאינה ממוקדת בעין. על מנת לקבל בכל זאת תמונה חדה במצב זה יש צורך בהרכבת משקפיים. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר פותר את בעיית קמירות קרנית העין והצורך בהרכבת משקפיים.

קשתית – החלק הצבעוני בעין שבמרכזו נמצא האישון. קשתית היא רקמה עם פיגמנט חום ושרירים מזעריים הפועלים כמו צמצם במצלמה ומשפיעים על כמות האור החודרת לעין וכתוצאה מכך על גודל האישון. הפיגמנט משמש כהגנה לאישון מפני חדירת קרני אור דרך האישון. צבע העיניים נקבע על פי כמות הפיגמנט החום הנמצא בקשתית. בכמות קטנה של פיגמנט ייראו עיניים כחולות, בכמות בינונית עיניים ירוקות ובכמות פיגמנט חום גדולה ייראו עיניים חומות.

קרטוקונוסמחלה הגורמת לשינוי הדרגתי במבנה הקרנית כך שהיא הופכת דקה יותר במרכזה, בחלקה התחתון. עיוות הקרנית גורם לקוצר ראייה גבוה ולאסטיגמציה גבוהה. התמונה המתקבלת בעין אינה אחידה וככל שהבעיה מחריפה אי אפשר לתקנה ע"י שימוש במשקפיים ויש צורך בהשתלת קרנית.

קרוס-לינקינג (Cross Linking )שיטת טיפול לחיזוק הקרנית ולמניעת התקדמות קרטוקונוס וקרטאקטזיה. הליך קרוס לינקינג גורם להקשחת הקרנית ולייצובה ובכך לעצור את התפתחות בלט הקרנית המתרחש בתהליך הקרטוקונוס או הקרטאקטזיה
קטרקט – ירוד – ראה ערך ירוד

ר

רשתית -  רקמה של עצב דקה מאד המצפה את דופן העין האחורי ורגישה לגירויים של אור. גירויי האור מתורגמים לתגובה כימית שהופכת לזרמים חשמליים העוברים דרך עצב הראייה ומשם עוברים למוח המתרגם אותם לתמונה.

רוחק ראייה  - (Hypermetropia )  - היפרמטרופיה – סוג של ליקוי ראייה שבו אובייקטים קרובים נראים מטושטשים וככל שיתרחקו הם ייראו טוב יותר. רוחק ראייה מושפע מאורך עין קצר ביחס לקמירות הקרנית ולכן קרני האור מתמקדות אחרי הרשתית והתמונה מטושטשת. פתרון הבעיה דורש הרכבת משקפיים או עדשות מגע אך התאמה של עדשות מגע לרוחק ראייה היא מורכבת יותר. אנשים הסובלים מבעיית רוחק ראייה מרכיבים משקפיים עם מספר פלוס.

רפרקציה –  מרשם - בדיקה של חדות הראייה. הבדיקה הראשונית מתבצעת ללא משקפיים. אם תוצאות הבדיקה אינן מושלמות  (6/6) משתמשים במכשיר ממוחשב אוטורפרקטומטר המעריך את מספר המשקפיים ומספר זה ישמש בסיס לבדיקת ראייה נוספת עם מספר משקפיים כפי שנקבע על ידי המכשיר. התאמה בין המספר שנקבע על ידי המכשיר למספר המשקפיים שייתן לכם את הראייה המיטבית יקבעו מהו מספר המשקפיים הנכון עבורכם.

ש

שש שש - ראיה 6/6  - מידת ראייה תקינה בבני אדם. בבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט או רופא עיניים אנו מתבקשים לקרוא אותיות ומספרים הולכים וקטנים עד שלא נוכל יותר לזהות אותם יותר ואז ידע האופטומטריסט מהי יכולת הראייה שלנו על פי נוסחה קבועה שלא נלאה אתכם בלימודה. אדם הזקוק למשקפיים שאינו רואה ראייה מיטבית של 6/6 יזהה רק את שורת המספרים הגדולים או שלא יוכל כלל לזהות ללא משקפיים את המספרים. לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר יוכלו מרבית המנותחים לראות 6/6.

ת

תשבורת ראייה – רפרקציה - מספר המשקפיים שנקבע לרוחק ראייה או לקוצר ראייה. בבדיקת תשבורת ראייה המבוצעת באמצעות מכשיר ייעודי מיוחד מודדים את סוג ליקוי הראייה ועוצמתו ומהם המספרים הדרושים על מנת לתקן את ליקוי הראייה.

 

הסרת משקפיים בלייזר השוואת מחירים, שיטות, מרפאות

טיפול בטחורים במרפאות סאן קליניק
שיפור כח הגברא במרפאות סאן קליניק
בריחת שתן אצל נשים
הסרת קעקועים
טיפול בנחירות בלייזר
הסרת משקפיים בלייזר השוואת מחירים

הסרת משקפיים בלייזר השוואת מחירים

הסרת משקפיים בלייזר השוואת מחירים